مامان سارا

آرش عزیزمان روز 1شنبه 28 اسفند 84، ساعت 9.35 صبح پا به گیتی نهاد و آران گلمان روز 1شنبه 17 دی 91، ساعت 9:25 شب چشم به این جهان گشود

آرش در بهارانه

سلامی دوباره به همه دوستان عزیز و مخصوصا اونهایی که پیگیرن که من پست جدید بزارم و کلی مشوقن.بغل

البته واقعا با فاصله طولانی پستهام، مطالب هم از ذهنم میرن.ناراحت

کم کم نزدیک به یک سوم بهار زیبا در حال گذشتنه و 10 ماه از حضور ما در اینجا.مژه

برای سال نو در حد بضاعت یه 7سین چیدم (البته مامان مهربونمقلب زحمت کشیده بود و کلی ظروف سنتی برام فرستاده بود که متاسفانه بعد از تحویل سال به دستم رسید و دیگه نگهشون داشتم برای سالهای بعد ایشالهلبخند) و تولد آرش رو بعد از سال نو گرفتم که عکساش را در ادامه مطلب میذارم.

برای 4شنبه سوری و سال نو کامیونیتی های مختلف ایرانی جشنهایی تدارک دیده بودن که ما هم رفتیم و خوش گذشت، جای همه عزیزان خالی.

13 به در هم خیلی خوش گذشت. باز هم ایرانی ها در پارکی جمع شده بودن و بساط  جوجه و آش رشته ما هم به اتفاق دوستای گلمون، برپا بود و با اینکه اون روز هوا بارونی و سرد بود اما ما از رو نرفتیم و در آخر با گره زدن سبزه و نیت کردن، به اون روز زیبا پایان دادیم.

روز اول فروردین هیچکدوم از ما کلاس و مدرسه نرفتیم. از روز قبل به مدرسه آرش و کلاسهای خودمان اطلاع داده بودیم که به مناسبت جشن فرهنگی و ملی کشورمان ما غایب خواهیم بود مژه

سال تحویل رو به یمن تکنولوژیچشمک همزمان با خانواده هامون در ایران جشن گرفتیم و عید مبارکی کردیم که در نوع خودش جالب بود و کمتر حس دلتنگی رو به ما القا کرد.

برای تولد پسر، چون روز تولدش دقیقا یک روز قبل از تحویل سال نو شده بود اون روز رو یه جشن سه نفری گرفتیم و مهمونیش موکول شد به هفته بعدش که دوست و همکلاسیش هم که به کشورش رفته بود، برگرده و این شد که هفته اول فروردین یه تولد کوچیک براش گرفتم.

آرش که در حال سپری کردن دو ماه آخر مدرسه اش هست و برای تابستونش هم برنامه دارم که در کمپهای تابستانی ثبت نامش کنم که فعلا در حال جستجو برای یافتن مکانی خوب و با قیمت مناسبم.

هر دو سه ماه یه بار نوبت متخصص تغذیه داره برای بررسی روند رشدش که معمولا دستوراتی بر کم کردن غذاش هم میده. یه بار من از دیر خوابیدن آرش میگفتم که به من پیشنهاد داد در صورت تمایل به ما مشاور معرفی کنه و منم قبول کردم و معمولا هر 10 روزی یه خانم سیاه پوست 30 ساله میاد خونه ما و حدود یه ساعتی با هم حرف میزنیم و گاهی با آرش کمی بازی میکنه و خلاصه راهنمایی هایی میده که با بچه چطور رفتار کنیم که اونم تا حدی موفقیت آمیز بوده.

برای دندوناش هم که تقریبا هر یک یا یک و نیم ماه نوبت داره و همه از دم خرابناوه

کلا در مدرسه هیچ درسی ندارن و من یه بار به معلمشون گفتم این پسر ما نه خوندن میدونه نه نوشتن حتی حروف رو هم اشتباه میکنه گاهی به انگلیسی میگه گاهی فرانسه و گفت اصلا ما در پیش دبستانی این چیزا رو یاد نمیدیم و همه درسها برای کلاس اوله و فقط امسال با حروف آشنا میشن، یه هفته در اسفند که به مناسبت تعطیلات زمستونی مدارس تعطیل بود فقط چند برگ رنگ آمیزی بهش داده بودن!

کلاس شنا ثبت نامش کردم و فعلا یه جلسه رفته.

دو روز قبل بعد از سه سال!! که کفش اسکیت داره و اصلا علاقه ای به یادگیری نداشت، اصرار کرد بریم پارک و در کمال شگفتی ما بعد از کمی تمرین یاد گرفت و دیگه دو روزه کفشها از پاش جدا نمیشن!

جدیدا اصرار شدید و درخواست بسیار مبنی بر داشتن خواهر و برادر، دو یا سه قلو داره!! هر بار حوصله اش سر میره و شاکی میشه میگه خوب من با کـــــــــــــــــــی بازی کنم؟سوال شماها که کارای خودتون رو میکنین اگه خواهر یا برادر داشتم با اون سرگرم میشدم!نیشخند

 شدیدا هم دلش ایران رفتن میخواد به دودلیل: اینکه بهار است و فصل آلبالو. یاد البالوهایی میکنه که نزدیک مهدکودکش بود و خودش میچیدبغل و دلیل دومش میگه بریم ایران که همه غذاهاش حلالن هی نمیخواد فکر کنیم این رو بخوریم حلاله یا حرومنیشخند و البته پشت همه این دلایل، دلیل اصلی رو معمولا مخفی میکنه و گاهی به زبون میاره که دلش تنگ شدهناراحت

خودم هم صبح تا ظهر کلاس فرانسه میرم و امیدوارم با شروع فصل گرما و زیادتر شدن موقعیتهای کاری، بتونم کاری پیدا کنم.

فرمهای مالیاتی رو هم تا دوهفته دیگه فرصت داریم که تکمیل کنیم و بفرستیم.

دیروز هم کنسرت گوگوش بود که برای اولین بار در همه این سالها به مونتریال می آمد و در یک سالن خوب و مجلل با انبوهی از جمعیت ایرانیان برگزار شد. جای همه کسایی که دوس داشتن باشن واقعا خالی.

پی نوشت:عکسها رو در ادامه مطلب گذاشتم، حجمشونم کم کردم اما سایزشون خیلی بزرگ افتاده، فعلا هر کار کردم درست نشد!! 

ادامه مطلب
   + مامان سارا ; ٦:۱۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩۱
comment نظرات ()